Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Sport Szkolny

Zajęcia sportowe prowadzone w roku szkolnym 2022/23:

NAUKA PŁYWANIA:

  poniedziałek

kl. 3a                        8.10 – 8.55

kl. 1a                        9.00 – 9.45

kl. 2a                        10.00 – 10.45

ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE:

kl. 6   poniedziałek    14.55 – 15.55

          piątek              14.05 – 15.05

kl. 5 oraz 7:   środa              15.00 – 15.45

          czwartek        15.00 – 15.45

Aktualności:

30 Bieg Solidarności

Dnia 3.06. 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 30 edycji Biegu Solidarności. Bieg dla starszych klas odbył się ulicami miasta Lublina, klasy 1-4 biegały na stadionie lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowali         uczniowie klas :1a-Amelia Węcławek, 4a-Patrycja Czarnata i Natalia Węcławek, 6a- Kacper Węcławek,  8a -Wiktoria Czarnata i  Julka Bułka.

 Dziękujemy i gratulujemy!

Letnia Olimpiada Sportowa w grupie Starszaki

02.06.2023 r. przedszkolaki z grupy ,,Starszaki”zakończyły cykl spotkań w ramach edukacji zdrowotnej uwzględniających aktywność fizyczną i rozwój sprawności ruchowych. Od września, dzieci pod opieką wychowawcy i pod kierunkiem p. Renaty Pojętej, wzięły udział w trzech sportowych olimpiadach – jesiennej, zimowej i letniej. Bawiliśmy się na dwóch turniejach sportowych i zaprosiliśmy do zabawy nasze mamy. Starszaki biorą także udział w ogólnopolskim projekcie ,,Sprintem do maratonu” . Dziś dzieci walczyły o zdobycie tytułu Mistrza Starszaków. Były rzuty do celu, strzały na bramkę, biegi na czas i skok w dal. Zwycięzcę poznamy w poniedziałek po zliczeniu wszystkich punktów.

Zawody Integrujące ,,Sport ponad granicami”

Dnia 22 02.2023 r. w I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie uczniowie naszej szkoły pod opieką  nauczycieli  wychowania fizycznego p. R. Pojęta i p. J. Krauze wzięli udział  w zawodach integrujących dla uczniów ukraińskich i polskich  ,,SPORT PONAD GRANICAMI”. Główny organizator to Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego, Miasto Lublin oraz Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch edycjach. W każdej startowało po 11 szkół, które były reprezentowane przez drużynę złożoną z 15 uczniów: 8 osób stanowiły dzieci z klas I-IV oraz 7 osób z klas V-VIII.
Całości zabawy towarzyszyła miła atmosfera, sportowa rywalizacja i uśmiech na twarzach uczestników. Uczniowie naszej szkoły bardzo dzielnie walczyli i w końcowej punktacji zajęli wysokie IV miejsce.
Gratulujemy!


Zimowa Olimpiada Sportowa

10 lutego w sali gimnastycznej grupa Starszaki wzięła udział w Zimowej Olimpiadzie Sportowej. Zawody sportowe organizowane są dla przedszkolaków cyklicznie. Była już olimpiada jesienna, był turniej mikołajkowy i wreszcie przyszedł czas na rozegranie konkurencji zimowych. Trzeba było uruchomić wyobraźnię, żeby poczuć klimat zimowej aury,bo zima niestety o nas trochę zapomniała. Wyobraźni nam nie brakuje i nie trzeba nas było namawiać do biegania, skakania i dobrej zabawy. Wykazaliśmy się dużymi umiejętnościami sportowymi i dzielnie walczyliśmy o zwycięstwo. Zawody przygotowała i prowadziła p. Renata Pojęta. Przedszkolakom w zmaganiach kibicowali starsi koledzy z klasy piątej.Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.


Sportowy Turniej Mikołajkowy

6 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył Sportowy Turniej Mikołajkowy dla najmłodszych klas szkolnych i najstarszej grupy przedszkolnej. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Uczestnicy ubrani w mikołajkowe czapeczki i stroje zmagali się z różnymi zadaniami i rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach klasy 1a i grupa,,0” oraz klasa 1a i 2a. Przeprowadzone konkurencje wymagały nie tylko wysiłku, ale też zręczności i wytrzymałości. Wszystkie zabawy, przygotowali i przeprowadzili p. Renata Pojęta i p. Józef Krauze, Wszyscy uczestnicy walczyli dzielnie i z wielkim zapałem .Turniej był świetną zabawą propagującą aktywność ruchową wśród uczniów.

Jesienny Turniej Sportowy

Starszaki lubią się bawić. Nie trzeba ich namawiać do skakania i biegania. Dlatego od kilku lat, w naszym przedszkolu nauczyciel wychowania fizycznego p. Reneta Pojęta organizuje turniej sportowy dla przedszkolaków. W piątek – 18 listopada Starszaki wzięły udział w Turnieju Jesiennym. Były biegi, rzuty, skoki. Zbieraliśmy z zawiązanymi oczami szyszki i musieliśmy wybrać tylko jadalne grzyby. Walczyliśmy dzielnie. Na koniec wszyscy otrzymali kupione przez rodziców symboliczne nagrody. Kolejny turniej na powitanie zimy. Już dziś zapraszamy do zabawy. Dziękujemy pani Reni i klasie IV A za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Lubelski Bieg Niepodległości

11 listopada 2022 roku w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbył się 7 Lubelski Bieg Niepodległości. Uczennice naszej szkoły z klasy 8a: Wiktoria Czarnata, Natalka Majewska, Julka Bułka i Oliwia Osek oraz uczennica klasy 4a Patrycja Czarnata wzięły udział w biegu reprezentując naszą szkołę.Trasa biegu wiodła alejkami parku. Jej oznakowanie podkreślało wyjątkowy, patriotyczny charakter tego wydarzenia. Bieg jest swoistym spotkaniem międzypokoleniowym mieszkańców naszego miasta i regionu. Do startu razem z uczniami stanęli rodzice. Wszyscy zawodnicy na mecie biegu otrzymali unikatowy, pamiątkowy medal.

Turniej w halową piłkę nożną

W czwartek 27 października w naszej szkole odbyła się II Edycja Turnieju w Halową Piłkę Nożną Drużyn Podwórkowych w SP 25 w Lublinie. Wzięli w niej udział chętni uczniowie klas V i VI. Celem spotkania była popularyzacja sportów drużynowych, aktywnie spędzanie czasu wolnego, przestrzeganie zasady fair play.Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i pokazali wysoką formę fizyczną rywalizując ze sobą w czasie gry. Turniej zorganizowany i przeprowadzony został przez p. Renatę  Pojęta i p. Józefa Krauze – nauczycieli wychowania fizycznego. Zwycięscy turnieju nagrodzeni zostali pucharem i dyplomami. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

  • I miejsce drużyna klasy V A w składzie: Oskar Grobelski,  Adam Spaczyński, Jan Środa
  • II miejsce klasa VI A w składzie: Oskar Samoń, Łucja Kucharczyk, Maciej Uszyński
  • III miejsce klasa V B w składzie: Filip Czałka, Adrian Czałka, Kasper Łukaszuk, Igor Bednarski

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Igrzyska Kalinowszczyzny

16 września nasza szkoła wzięła udział w Igrzyskach Kalinowszczyzny organizowanych w SP 23. Rozegrano 6 konkurencji sprawnościowych w których wzięły udział drużyny składające się z jednej dziewczynki i jednego chłopca klas I – VI.  Liczył się czas, dokładność i spryt. Nasza szkoła zajęła ostatecznie 6 miejsce.

Gratulujemy.

Rok szk. 2021/22

Zimowa Olimpiada Przedszkolaka

W Pekinie zaczęły się właśnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a w naszej szkole została zorganizowana  Zimowa Olimpiada Przedszkolaka z udziałem III grupy Przedszkolnej ,,Starszaki”. Na zewnątrz trudno niestety o śnieg, który pozwoliłby na szaleństwa na dworze. Na szczęście na wyobraźnię dzieciaków zawsze można liczyć i  zimowe zawody sportowe zorganizowaliśmy w sali do gimnastyki  korekcyjnej. Sportowy duch zimowej olimpiady nieustannie nam towarzyszył: był znicz olimpijski, ślubowanie i fantastyczne zmagania naszych małych sportowców. Nie mogło zabraknąć również dyplomów i pamiątkowych zdjęć. Przedszkolaki zakończyły olimpiadę z przekonaniem, że najważniejszą rzeczą jest nie zwyciężać i triumfować, ale zmagać się i walczyć.


Sportowy Turniej Mikołajkowy


13 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbył Sportowy Turniej Mikołajkowy dla najstarszej grupy przedszkolnej. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Każdego roku w grudniu wprowadzamy najstarsze przedszkolaki w świąteczny nastrój związany z Bożym Narodzeniem i gwiazdką poprzez ich udział w zawodach sportowych. Przedszkolaki ubrane w mikołajkowe czapeczki zmagały się z różnymi zadaniami i rywalizowały między sobą. Przeprowadzone konkurencje wymagały nie tylko wysiłku, ale też odwagi, zręczności i wytrzymałości. Wszystkie zabawy, jak co roku przygotowała p. Renata Pojęta. Obie drużyny ,,Starszaków”dopingowane przez własnych zawodników walczyły bardzo dzielnie i ostatecznie osiągnęły remis. Turniej był wspaniałą zabawą propagującą aktywność ruchową wśród przedszkolaków. Kolejna taka inicjatywa już niedługo. Będzie to zimowa spartakiada sportowa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków.


Quiz sportowy dla uczniów klas IV-VIII

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do zabawy.
Spróbuj wykonać Quiz o sporcie znajdujący się pod poniższym linkiem
i zobacz ile zdobędziesz punktów

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=J6g2IY0e1kOMNRpRI3tg3OxoDaD9qxRBkM5Xn3GpALtUOVFYOU5WNFQwQzNYU1RaMlFWQzBIT0s5SS4u
Powodzenia
Nauczyciele wychowania fizycznego

Mikołajkowy Turniej Sportowy

Dnia 7 XII 2020 r. w sali gimnastycznej odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza imprez sportowych szkoły. Dzieci rozwijały swoją sprawność ruchową poprzez udział w konkurencjach sportowych. Program zawodów zawierał osiem różnych konkurencji sprawnościowych. Były to: pakowanie prezentów, wchodzenie przez komin, budowanie bałwanka, toczenie śniegowych kul i wyścig na kocykowych saneczkach.

Sportowy sukces naszych uczniów

Dnia 15.10.2020 r. w wąwozie przy ul. Lwowskiej i ul. Ruckemana (na Kalinowszczyźnie) odbyły się Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w sztafetowych biegach przełajowych. W sztafetowym biegu chłopców 6 x 1200 m Szkoła Podstawowa nr 25 (w składzie: Bekhruz Khasanov, Czarnata Dawid, Janek Rafał, Wójcik Krystian, Czerniak Igor oraz Sołtys Mateusz) zajęła III miejsce.  Do sukcesu sztafety przyczynili się także nauczyciele Wychowania Fizycznego: Renata Pojęta, Józef Krauze oraz Sebastian Wasil. Serdecznie uczniom i nauczycielom gratulujemy.

Szkolne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

Dnia 14 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzistwa w Halowej Piłce Nożnej Drużyn Podwórkowych.
                            Celem turnieju było:

  • uczczenie obchodów 100 lat SP25 w Lublinie
  • propagowanie aktywnie spędzania czasu wolnego
  • integracja społeczności uczniowskiej
  • popularyzacja i przestrzeganie zasady fair play w grach zespołowych
  • propagowanie kulturalnego kibicowania

Uczniowie rozgrywali mecze w dwóch kategoriach kl. IV -V i kl.VI-VIII .
            W klasach młodszych startowało cztery zespoły, najlepszym okazała się być drużyna w składzie: Jakub Czarnata, Oskar Taracha, Kuba Witek. Drugie miejsce klasa IVA: Władysław Sergijenko, Michał Janek, Konrad Walkowiak. Trzecie miejsce drużyna klasy VA w składzie Mateusz Żak, Kacper Pasek, Oskar Jacak.
               W kategorii klas starszych pierwsze miejsce drużyna złożona z uczniów klas VIIB i VIB Krystian Jacak, Krystian Wójcik, Kacper Jamróz, Dawid Mazurek. Drugie miejsce klasa VIIA w składzie Bartek Dworniczak, Oliwier Szczepański, Dawid Czarnata. Trzecie miejsce zdobyli  uczniowie klasy VIIIB w składzie Karol Janczak, Adrian Lembryk, Dawid Domański.
             Uczniowie:  Kacper Jamróz i Władysław Sergijenko zostali wyróżnieni jako najbardziej wszechstronni zawodnicy turnieju (MVP)

Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Pojęta, Józef Krauze, Włodzimierz Mikulski.

Mikołajkowy Turniej Sportowy

Obchody jubileuszu 100-lecia naszej szkoły, popularyzacja aktywności ruchowej wśród najmłodszych, rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie właściwej postawy poprzez przestrzeganie zasad fair play, radość z wygranej, wyłonienie najsprawniejszej grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawiązanie nowych znajomości szkolnych – takie właśnie cele przyświecały organizatorom Mikołajkowego Turnieju, który miał miejsce w naszej szkole 6 grudnia 2019 r. Był z nami prawdziwy Mikołaj, którego powitaliśmy piosenką. Trochę się śpieszył do innych dzieci, więc nie mógł nam kibicować podczas wszystkich konkurencji, ale zdążył każdej klasie wręczyć woreczek słodkości.

Podczas naszego sportowego spotkania przeciskaliśmy się przez komin, pakowaliśmy prezenty, malowaliśmy twarz Mikołaja, toczyliśmy śnieżne kule, a na koniec po przeliczeniu punktów  okazało się, że każda z drużyn zdobyła ich aż sto. Wszystkim naszym Mikołajom  i Mikołajkom gratulujemy wyglądu, sprawności i humoru.


XVIII edycja Turnieju Szachowego

W Zespole Szkół  przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym dnia 23 listopada 2019r. odbyła się XVIII Edycja Turnieju Szachowego pod hasłem ” Integrujemy się w zdrowej rywalizacji sportowej” , której nasza szkoła jest  współorganizatorem. Turniej objęty jest od wielu lat honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.Uczniowie szkoły przy USD rywalizowali z naszymi uczniami. Współzawodnictwo było owocne. Zdobyliśmy w turnieju warcabowym : I m- Piotr Ogrodnik, II miejsce- Aleksander Kozłowski, III miejsce Róża Olech- uczniowie klasy VII b. W turnieju szachowym II miejsce zdobył Vladyslav Sierggienko uczeń klasy IV a.
Gratulujemy!