Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Pejzaże Mistyczne

Protokół

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Architektura Lublina i okolic „Pejzaże Mistyczne”

pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin – 2022 r.

Organizator

 Szkoła Podstawowa nr 25  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Lublinie

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie     

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

 Na konkurs wpłynęło  608 prac plastycznych  (zgodnie z wymogami regulaminu) z 73 szkół podstawowych, w tym z: 18 lubelskich szkół podstawowych ( SP4, SP5, SP6, SP10, SP16, SP18, SP21, SP25, SP28, SP29, SP30, SP31, SP32, SP43, SP47, SP52, Międzynarodowa    SP Paderewski, Katolicka SP im. św. D. Savio), 20 szkół podstawowych z województwa lubelskiego ( SP Gołaszyn, SP6 Puławy, SP Nałęczów, SP Krasienin, SP Krężnica Jara,        SP Łęczna, SP Niemce, SP Turka, SP Nadrybie, SP Niedrzwica Kościelna, Katolicka SP Biała Podlaska, ZSP Ostrówek, SP Chotyłów, SP8 Chełm, MDK Krasnystaw,                       SP Strzeszkowice,  Publiczna SP Szyszków, MDK Zamość, ODK ,,Okrąglak” Zamość, Stowarzyszenie ,,Drukarnia Wyobraźni” Zamość), 28 szkół podstawowych z 11 województw: pomorskiego (SP im. św. Jana De La Salle Gdańsk, SP1 Starogard Gdański), łódzkiego (SP Gomulin), mazowieckiego (SP360 Warszawa, Publiczna SP Warszawice, SP4 Siedlce, Publiczna Szkoła Mokobody, SP Dziekanów Polski, Zespół Oświatowy Żelków Kolonia, Pałac Młodzieży Warszawa, Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175 Warszawa), wielkopolskiego (SP Ponętów Górny Drugi), śląskiego  (SP53 Częstochowa, MDK nr 2 Zabrze, Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” Rybnik), dolnośląskiego (SP9 Legnica, CK Polkowice), małopolskiego (Powiatowe CK Nowy Targ), podkarpackiego (SP5 Rzeszów, ZS w Kielanówce Rzeszów, Publiczna SP1 Nisko, Publiczna SP11 Stalowa Wola, Publiczna SP Chwałowice, SP8 w Mielcu),  kujawsko-pomorskiego (MDK Barcin, MDK Inowrocław), zachodniopomorskiego ( PSP Wolin), świętokrzyskiego (PSP2 Busko- Zdrój) oraz 7 szkół podstawowych z zagranicy: Rawa Ruska – Ukraina, Koszyce – Słowacja, Lwów – Ukraina, Kijów – Ukraina, Springfield – USA, Monachium – Niemcy.


Komisja konkursowa w składzie:

1. Krystyna Rakowska – Artysta malarz, członek zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki

2. Ewa Kłopotek – Artysta malarz , prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków

3. Leszek Niewiadomski – Artysta malarz, członek zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki

4. Agata Ronek – Artysta malarz, fotografik

przyznała Nagrodę Grand Prix:

Zuzanna Samoń                       SP 25 Lublin                                         op. Renata Pojęta

Nagrody kategorii wiekowej klasy IV –  VIII:

1. Oliwia Gałązka                     Publiczna SP im. JP II                         op. Sławomir Weśniuk

                                                  w Mokobodach                                               

1. Karen Flis                             Katolicka SP im. św. D. Savio             op. Izabela Kieliszek     

                                                  w Lublinie

2. Milena Pilaszewska              SP w Krężnicy Jarej                             op. Agnieszka Zieleniak

2. Joachim Flis                          Katolicka SP im. św. D. Savio             op. Izabela Kieliszek   

                                                  w Lublinie

3. Martyna Kawka                    SP nr 5 w Lublinie                                op. Ewa Borkowska

3. Jakub Skrzat                          SP nr 4 w Lublinie                                op. Agnieszka Sim

Komisja konkursowa w składzie:

1. dr hab. Marek Mazanowski – Wydział Artystyczny UMCS

2. dr hab. Wojciech Mendzelewski – Związek Polskich Artystów Plastyków

3. dr Urszula Tomasiak – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków

4. Maria Teresińska – Wieczorek – Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych

5. Roman Gruszecki – Kazimierska Konfraternia Sztuki

6. Zbigniew Strzyżyński – Grupa Artystyczna ,,Kontrast”

przydzieliła nagrody specjalne:

Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS  Lublin – dr hab. Alicji Snoch- Pawłowskiej prof. UMCS:

 Hanna Kudła                       Osiedlowy Dom Kultury ,,Okrąglak”            op. Maria Śliczniak

                                              w Zamościu

Zuzanna Żbik                       Publiczna SP nr 1 w Nisku                              op. Zofia Dul

Wyróżnienie Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS Lublin- dr hab. Alicji Snoch- Pawłowskiej prof. UMCS:

Anna Słaboń                           Powiatowe Centrum Kultury                       op. Maria Mrożek

                                                w Nowym Targu

Wiktor Malickij                      Muzyczna Szkoła Rawa Ruska,                    op. Yarina Nester

                                                Ukraina

Nagroda dr hab. Marka Mazanowskiego – Katedra Malarstwa i Rysunku 

Wydziału Artystycznego UMCS:

Antoni Stankiewicz                       SP 16 Lublin                                        op. Wioletta Oszajca

Nagroda  Prezesa Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków –       dr   Wojciecha Mendzelewskiego: 

Zofia Wybacz                              SP 18 Lublin                                        op. Elżbieta Starek

Lilia Kruczkiewicz                      Muzyczna Szkoła Rawa Ruska,          op. Yarina Nester
                                                     Ukraina  

Wyróżnienie  Prezesa Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków – dr Wojciecha Mendzelewskiego:

Alicja  Caban                            SP w Ostrówku                                 op. Magdalena Dylewska 

Nela Patlika                              Muzyczna Szkoła Rawa Ruska,        op. Uljana Szumiło

                                                  Ukraina


Nagroda Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków –                                  dr Urszuli Tomasiak:

Jacek Bobeła                        Centrum Kultury w Polkowicach           op. Małgorzata Wacińska

Barbara Tatys                       SP 9 Legnica                                           op. Urszula Przygrodzka

Wyróżnienie Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków  –

 dr Urszuli Tomasiak:

Michalina Szkoda                    SP 5 Lublin                                                op. Ewa Borkowska

Tatiana Fedorenko                   Children  Art School Nr 7 Kijów               op. Olena Gordieieva
                                                 Ukraina

                                                                      
 Nagroda Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – pani Marii Teresińskiej – Wieczorek:

Natalia Turczynowicz     Centrum Kultury Polkowice                        op. Małgorzata Wacińska  

Anna Majewska               SP 28 Lublin                                                op. Beata Pusztuk 

Wyróżnienie Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – pani Marii Teresińskiej – Wieczorek:

Emilia Dąbrowska                     SP 21 Lublin                                      op. Anna Ścisło   

Wiktoria Kożuszko                    Szkoła Muzyczna Rawa Ruska,        op. Jarosława Popowicz

                                                   Ukraina

Nagroda Prezesa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki p. Romana Gruszeckiego:     

Antoni Persona                 SP w Turce                               op. Agnieszka  Marcinkowska   

Gabriela Stoińska             Młodzieżowy Dom Kultury     op. Agnieszka Tylińska – Sopolińska 

                                          W Inowrocławiu

Wyróżnienie   Prezesa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki p. Romana Gruszeckiego:
 

Emil Wąż                             Dom Kultury w Mielcu                           op. p. Edward Kociański

Martyna Cichocka               SP 30   Lublin                                          op. Katarzyna Stanuch 


Nagroda Grupy Artystycznej Kontrast :

Lena Wołoch                   Stowarzyszenie „ Drukarnia Wyobraźni”    op. Maria Śliczniak

                                         Zamość

Maja Zając                       SP w Ostrówku                                            op. Magdalena Dylewska

Nikola Chmielewska        SP 31 Lublin                                               op. Maria Świć

Nagroda Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Lublinie:

Alicja Kwaśniewska            SP 25  Lublin                                            op. Sylwia Tułajew

Wyróżnienia kategorii wiekowej klasy IV – VIII:

Sofija Saweneć                     SP 18   Lublin                                            op. Elżbieta Starek

Natasza Czajka                     SP 29 Lublin                                              op. Beata Pusztuk

Oliwia Wyzina                      Miejski  Dom Kultury            op. Agnieszka Tylińska-Sopolińska

                                              W Barcinie

Alina Diomina                      Lwowska Szkoła Artystyczna nr 11       op.Oleg Hyzhy
                                              Lwów, Ukraina

Julia Stefanyszyn                  SP 6 w Puławach                                     op. Ryszard Rusek  

Jaroslav  Sivak                      SS Odborarska 2, Koszyce,                     op. Zuzana Dopirak

                                              Słowacja

Aleksandra Chudy                SP  Gomulin                                            op. Joanna Sobutkowska     

Zbyshko Bogdan                    Szkoła Muzyczna Rawa Ruska               op. Jarina Nester         

                                              Ukraina

Lila   Szewczyk                    SP 10 Lublin                                            op. Elżbieta Mila Suska   

Laura Suszek                        SP 31 Lublin                                            op. Maria Świć     

Nagrody kategorii wiekowej klasy I – III:

1. Julia Tomza                                 SP nr 8 w Mielcu                           op. Edward Kociański

1. Kamil Urbanowicz                       SP nr 31 w Lublinie                       op. Maria Świć

2. Natalia Węcławek                        SP nr 25 w Lublinie                       op. Iwona Zaprawa

2. Mateusz Pawłowski                      SP nr 25 w Lublinie                      op. Mariola Świć

3. Natalia Ćwiklińska                       MDK  im. K. Makuszyńskiego     op. Magdalena Majer

                                                          w  Zamościu

3. Justyna Grinczuk                         Muzyczna Szkoła                           op. Jarosława Popowicz

                                                         w Rawie Ruskiej, Ukraina

Wyróżnienia kategorii wiekowej klasy I – III:

Karol Weremko                        MDK im. M. Konopnickiej              op. Joanna Kawęcka

                                                  w Krasnymstawie

Dominik Pszczoła                     SP w Nadrybiu                                 op. Magdalena Dylewska

Antonina Wrona                       SP w Krężnicy Jarej                         op. Agnieszka Zieleniak

Jan Żuk                                     Pałac Młodzieży                               op. Bożena Szynkielewska

                                                  w Warszawie

Zofia Maryniarczyk                  Powiatowe Centrum Kultury           op. Maria Mrozek

                                                  w Nowym Targu

Zofia Szczepanik                      Grundschule Monachium,                op. Verena Albrecht

                                                  Niemcy

Marta Koval                              Lwowska Szkoła Artystyczna nr 11 op. Anastasiia Tsimko

                                                  Ukraina

Iga Szczepanik                          Kindergarten St Emmeram ,              op. Sara Grimmer      

                                                   Monachium, Niemcy

Yeva Kramar                             Kijowska Szkoła Artystyczna,       op.Valentyna Korniienko

                                                   Ukraina

Samuel Sosmena                       Owen Marsh Elementary School       op. Kelly Minder

                                                   Springfield Illinois, USA

SPONSORZY:

Marszałek Województwa Lubelskiego

Lubelski Kurator Oświaty

Prezydent Miasta Lublin

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Alior Bank Oddział w Lublinie

DDK Bronowice Lublin

KW Trade Kraków Ordis A. Janik

Przewodnicząca Komisji art. malarz, p. Krystyna Rakowska

                                                              Lublin, 21 marca 2022 r.

Komisarz Konkursu Anna Wójcik Organizatorzy- p. Katarzyna Szafranek, p. Anna Wierucka, p. Beata Sionkowska